Одяг для фітнесу. Особливості вибору

Від якості спортивного одягу безпосередньо залежить не тільки комфорт під час занять спортом, а й ефективність вправ. Якщо чоловіча частина населення вважає за краще відвідувати тренажерні зали, то представниці прекрасної статі все частіше вибирають фітнес. Вибір виробів - важливий етап. Не варто думати, що можна просто піти і купити товари. Головне, щоб вони підходили за розміром.

Фітнес вибирається жінками і дівчатами через його високу ефективність: тіло довше залишається молодим і підтягнутим, а також зміцнюється здоров'я незалежно від віку. При цьому навантаження на організм порівняно невеликі.

Комплекс спортивних програм базується на поєднанні елементів з різних видів спорту та оздоровчих методик. До того ж до вправ додаються елементи з танців, а також різних видів бойових мистецтв. Також спортивна форма не повинна стати перешкодою для рухів.

Основні вимоги до спортивної форми для фітнесу

Одежда для занятий фитнесом

Одяг, в якому мають проходити заняття фітнесом, повинна відповідати таким вимогам:

  • речі не повинні сковувати або обмежувати руху;
  • для активних занять на тілі повинен бути мінімум речей;
  • шкіра повинна дихати: заняття фітнесом гарантовано призводять до виділення поту, тому потрібен одяг, що добре пропускає вологу;
  • речі повинні бути точно в розмір;
  • форма повинна бути красивою: тільки в цьому випадку гарантована впевненість в собі.

Матеріали одягу для фітнесу

Чоловічий і жіночий одяг для фітнесу проводиться з різних матеріалів. Бавовна вважається найкращим натуральним матеріалом. Вона вбирає вологу і не викликає алергічних реакцій. Але вже в середині тренування можна відчути, як форма промокла повністю. Це не тільки неприємно, але й небезпечно. Крім того, одяг з бавовни швидко розтягується і вицвітає.

Синтетика в плані довговічності набагато надійніше, але може викликати роздратування шкіри. На щастя, вибирати можна не тільки між бавовною і синтетикою. У багатьох виробників спортивного одягу є спеціальні колекції речей для фітнесу. Вони однаково добре підходять для домашніх занять, для спортзалу, або вулиці. Це речі з сапплексу, поліестеру, еластану та лайкри (у вигляді вставок). Вироби прекрасно тягнуться, не викликають подразнень і тримають форму.

Але не слід відразу ж купувати вироби з цих тканин. Хоча виробники заявляють про відсутність алергічних реакцій, слід перевірити все на практиці. Також не варто навіть купувати річ, якщо вона неприємна на дотик.

Ідеальна форма для занять спортом практично не відчувається на тілі, так як вона максимально зручна.

Як правильно обрати розмір?

Вибрати вироби потрібного розміру завжди непросто. Особливо важко зробити це тим, хто вирішив зайнятися фітнесом з метою схуднення. Багато беруть речі на розмір менше, щоб був стимул схуднути. А інші купують одяг більше, щоб приховати пишні форми.

Але так вибирати неправильно. Занадто тісні костюми сковують рухи і просто рвуться. Вироби великих розмірів призводять тільки до того, що руки і ноги заплутуються під час фізичних вправ. Це не тільки виглядає смішно з боку, але і призводить до серйозних травм. Тому речі потрібно купувати точно в розмір.

Зовнішній вигляд придбаного спортивного костюма - не менш важливий фактор. По-перше, слід помилуватися власним відображенням у дзеркалі: воно має вселяти впевненість. Якщо ж відображення бентежить, то краще вибрати інший одяг.

По-друге, існує кілька видів фітнесу (аеробіка, йога, пілатес і т.д.), і для кожного з видів є певні стандарти. Слід заздалегідь обрати, який саме різновид фітнесу цікавить, а тільки після цього переходити до вибору відповідних речей.

Що можна одягнути на тренування?

Верх: футболки, майки, топи і боді. Якщо мають бути заняття на вулиці, то вітровки. Обов'язкова умова для жіночої форми: форма повинна утримувати і підтягувати груди. Це захистить її від освіти розтяжок. Низ: шорти, штани і лосини. Варто доглянути і плавки, які надягають зверху на лосини або шорти. Подібні вироби добре пропускають повітря і дозволяють шкірі дихати.


Додаткові аксесуари для занять

Існують різновиди фітнесу, в яких взуття не потрібне, але більшість занять проходять в кросівках, кедах, чешках або мокасинах. Взуття має мати гнучку підошву, а також шнурки мінімальної довжини, щоб не отримати травму. Шкарпетки при використанні кросівок і кедів - обов'язкова умова.

Існують і інші аксесуари, необхідні для занять. Це пов'язка на голову і всілякі напульсники. Пов'язка вбереже очі від поту, а напульсники на ліктях і зап'ястях зроблять вправи більш зручними, вбережуть від розтягнень і прогріють суглоби.

При заняттях з гантелями та іншим інвентарем можна використовувати атлетичні рукавички. Вони покращують зчеплення зі снарядами, захищають від осколків, які зрідка відколюються від хромованих металевих поверхонь. Правильно обрані речі, які подобаються власникові і оточуючим, призводять до гарних результатів при заняттях спортом.

31.10.2017

Схожі статті