Вибір взуття для трекінгу або походу

Якщо правильно вибрати взуття для походу, то будь-які відстані будуть подолані без дискомфорту і втоми. Зробити правильний вибір не так просто. Деякі вважають, що можна обійтися старими розношеними кросівками або черевиками, але така впевненість пропадає вже після першого походу. Тільки спеціалізовані моделі для походів особливої міцності можуть бути надійними.

Для початку слід розібратися з самим типом походу, адже для кожного з них потрібне власне взуття. Існують наступні види активності:

  • хайкинг (заміські прогулянки по пересіченій місцевості);
  • легкий трекінг (походи невеликої тривалості);
  • трекінг (багатоденні походи по різному рельєфу);
  • важкий трекінг (походи в важких умовах зі сходженнями в гори);
  • альпінізм (сходження в гори з елементами скелелазіння в екстремальних умовах).

Характеристики взуття для кожного типу походів

Ботинки для треккинга

Хайкинг - повільні прогулянки по заміській місцевості, походи в ліс, заповідник або парк. 95% маршруту проходять по стежках і доріжках, тому вимоги до кросівок мінімальні. На відміну від звичайних кросівок для бігу, моделі для хайкінга виділяються потужними грунтозацепами на підошві. Існують для хайкінга і сандалі, але вони підходять тільки для літа. В осінній та весняний час краще використовувати кросівки з мембраною.

Легкий трекінг - щось середнє між хайкінгом і трекінгом. Взуття має витримувати пересічену місцевість і невеликі підйоми в гору. На відміну від кросівок, моделі для легкого трекінгу не тільки забезпечують хороше зчеплення, а й захищають ногу від ударів, подряпин і вивихів, а також від вологи. Саме тому вони помітно міцніше. Дві перераховані вище категорії підходять тільки для походів в теплу пору року.

Взуття для трекінгу

Універсальне взуття для піших подорожей по пересіченій місцевості - трекінгове. Черевики даного типу використовуються як в жаркому, так і в холодному кліматі. Даний тип виробів набагато міцніше моделей для хайкінга і легкого трекінгу. Черевики від надійного виробника практично неможливо пошкодити в похідних умовах.

У колекції кожного відомого виробника спортивних товарів є трекінгові черевики. Завдяки такій особливості кожен мандрівник зможе вибрати виріб будь-якого дизайну: від найсучаснішого до класики. Багато компаній наділяють свою продукцію різними запатентованими технологіями, які дозволяють не пропускати воду, а також забезпечують гнучкість підошви або утримують голеностоп.

У більшості випадків трекінгові черевики мають гумову підошву. Це захищає ноги від промокання при ходьбі в дощ або сніг. У конструкції передбачена також мембрана, що дає доступ повітря до шкіри ніг.

Вироби повинні мати достатню твердість, щоб уникнути вивихів під час пересування по горах. Сама підошва повинна бути одночасно гнучкою і досить жорсткою. Мандрівник відчуває поверхню, але в той же час його ноги захищені.

Трекінгові моделі використовуються не тільки влітку і восени, але повноцінно назвати їх пристосованими для зими теж не можна. Черевики забезпечують достатній комфорт при подорожах в умовах до -10 градусів. Вироби підходять для використання зі спеціальними засобами - туристичними лижами, снігоступами, кішками і т.д. Можна зробити висновок, що даний вид взуття найкраще підходить для туриста початківця.

Взуття для важкого трекінгу та альпінізму

Важкий трекінг і альпінізм вимагають найміцніших виробів, до яких пред'являються найсуворіші вимоги міцності і надійності. Грань між моделями досить умовна. У взуття застосовуються багатошарові підошви з металевими вставками, є шар утеплювача, а також пристосування для кішок або кріплення лиж.

Купувати подібні моделі слід тільки в тому випадку, якщо ви плануєте регулярні сходження в гори або важкі переходи по горах. Вартість таких моделей набагато вище всіх перерахованих категорій. Підошва черевика практично не гнеться, що робить ходьбу по рівнині стомлюючої.


Як розносити взуття для трекінгу?

Навіть початківці знають, що перед серйозними походами черевики потрібно розносити, інакше активний відпочинок перетвориться на муку. Початкове завдання - правильний вибір розміру. Між великим пальцем і передньою стінкою має бути певна відстань, а ширина черевика не повинна стискати стопу.

Одягнувши взуття перший раз, всі відчувають, наскільки вона жорстка. Тому процес розношення потрібно починати поступово. Ходити варто по квартирі протягом кількох хвилин. Черевики добре шнурують і ходять в них вдома кілька сеансів. Якщо після цього не виникає дискомфорту, то відстань можна збільшити. Наприклад, сходити в найближчий магазин і т.д.

Спочатку взуття може здаватися незручним: при відчутті дискомфорту потрібно негайно зняти черевики. В даному випадку мова йде про незначні болючі відчуття. Якщо спостерігається сильний біль під час розношення, який не проходить, то краще повернути покупку в магазин.

У деяких джерелах рекомендують мочити черевики, щоб швидше їх розносити. Категорично не рекомендується цього робити, так як це небезпечно як для самого взуття, так і для ступень. Процес розношення повинен бути поступовим. Вибір туристичного взуття - не такий складний процес, але доведеться присвятити йому деякий час. Це дозволить уникнути труднощів в пересуванні, а також непотрібних фінансових витрат.

07.11.2017

Схожі статті