Як правильно вибрати флисовую кофту?

Сьогодні не зустрінеш досвідченого туриста, мандрівника або спортсмена, який би не знав, що таке флісова кофта і жодного разу б її не використав. Це незамінний атрибут будь-якого походу або виїзду на природу для активного відпочинку. Такий одяг є відмінним утеплювачем, який за своїми властивостями прирівнюється до вовняних виробів. Фліс — синтетичний матеріал з вираженим ворсом, який завдяки дрібним «кишеням» утримує повітря..

Флісова тканина передбачає наявність гідрофобних волокон, вона вбирає в себе не більше 1% вологи щодо своєї ваги і швидко висихає. На відміну від вовняних аналогів, фліс зігріває навіть в вологому стані, а також за ним простіше доглядати, він більш зносостійкий, не втрачає своїх якостей навіть після безлічі машинного прання.

Флис

Даний матеріал має багату історію. Він був розроблений в 1970-х роках компанією Malden Mills, котра в 1979 році зареєструвала новий торговий бренд під назвою Polar Fleece. Згодом воно зміниться більш сучасним — Polartec. У 1981 році відома компанія Patagonia випустила цілу колекцію трикотажних штанів з флісу під торговим брендом Synchilla, яку гідно оцінили любителі активного відпочинку.

У наш час флісові кофти мають широку сферу застосування, їх ще називають флисками або флісовкамі. Це відмінний варіант як для туристичних цілей, так і для повсякденної експлуатації. Така кофта підходить для постійного використання, її можна носити як основний і додатковий шар в зимову погоду.

Cлабовыраженный лицевой ворс

Сучасні виробники пропонують широкий вибір чоловічих, жіночих та дитячих флісових курток, толстовок на будь-який смак, фасон і різні пори року — на зиму, літо, міжсезоння. При виборі товару слід орієнтуватися на температурний режим, в якому ви плануєте носити кофту, а також на вид активності.

Основні переваги флісових кофт:

  • м'які та приємні на дотик вироби;
  • невелика вага;
  • еластичність;
  • високі показники паропроникності тканини;
  • не викликають алергічних реакцій;
  • можна швидко сушити;
  • зносостійкість, міцність;
  • гріють навіть в моркрому стані;
  • великий вибір фасонів і кольорів.

Основні види флісових кофт

Извитый ворс

Одяг даного типу відрізняється не тільки кольором і фасоном, але також щільністю, типом матеріалу. Найбільш часто можна зустріти такі види флісу:

  • Polartec;
  • Bipolar;
  • Power Stretch;
  • Nanuk;
  • Windblock.

Перший є найбільш поширеним типом флісу, його можна надягати під вітровку або мембранну куртку. Polartec Bipolar - вдосконалений вид попереднього, який має більш товстий внутрішній шар і більш тонкий зовнішній, він відрізняється підвищеною зносостійкістю і тривалим терміном служби.

Верхній шар флісу з Power Stretch виготовлений з нейлону, а внутрішній нагадує велюр. Найчастіше такий матеріал використовується для пошиття термобілизни, а також трикотажних курточок. Polartec Windblock відрізняється підвищеною волого- і вітростійкістю, це найбільш функціональний і надійний матеріал, який високо цінують альпіністи і любителі хайкінга в непростих погодних умовах.

Незважаючи на популярність флісових кофт з перерахованих вище матеріалів, виробники туристичного одягу продовжують удосконалювати їх і розробляють нові види тканин. Для цього використовуються сучасні технології, а також досліджуються характеристики інших матеріалів.

Теплоізоляційні властивості флісового одягу залежать від щільності тканини — чим вона вища, тим краще кофта зігріватиме. На виробах найчастіше вказано індекс щільності, який застосовується багатьма виробниками з 1991 року:


Показник щільності в г/м2Маркування
Менше 100Polartec Classic Micro, Polartec Power Stretch Pro, Pontetorto Technostretch
100-200Polartec Classic 100, Nanuk 150, Polartec Power Stretch Pro, Pontetorto Technostretch
200-300Polartec Classic 200, Nanuk 200
300 и більшеPolartec Classic 300, Nanuk 300

При виборі потрібно враховувати те, що чим більше щільна тканина, тим гірше її дихаючі властивості і тим менше вона виводить зайве тепло. У випадку флісових виробів це важливий фактор, адже вони зроблені з гідрофобних волокон, всмоктують вологу не так добре і ефективно, як термобілизна. Також висока щільність матеріалу тягне за собою і збільшення ваги кофти.

Оптимальним вибором на всі випадки життя вважаються фліси з показником щільності 200 г/м2. Вони порівняно легкі, відрізняються хорошою паропроникністю та демонструють відмінні термоізоляційні властивості. Теплоізоляція також залежить від довжини ворсу, з його допомогою можна поліпшити зігріваючі якості виробу, практично не збільшуючи вагу.

Вибираємо флисовую кофту

Рыхлый, длинный ворс

Початківцю туристу або спортсмену, який хоче поповнити свій гардероб якісними і функціональними одягом, непросто розібратися в видах і особливостях флісок, представлених на нашому сайті. Щоб спростити цей процес, ми умовно розділили флісові кофти та куртки на категорії виходячи з вагових й функціональних характеристик:

  • полегшені;
  • середньої легкості;
  • важкі;
  • комбіновані;
  • захищаючі від вітру.

Кожен з цих видів має свої особливості та підходить для різних погодних умов та типів активності. Легкі фліси мають вагу в межах 190-400 грам, вони широко використовуються під час активних видів спорту — в велотуризмі, бігу, скелелазінні, катанні на гірських лижах чи сноуборді.

Легкі флісові кофти компактні, зручні в експлуатації, найчастіше виступають як додатковий шар під мембранну куртку.

Флисовая кофта

Середні флісові кофти мають вагу в межах 400-600 грам і широко використовуються в туристичних цілях як основний теплий шар з оптимальними показниками теплоізоляції та паропроникності. Їх також можна застосовувати під куртку в умовах знижених температур.

Важкі фліси можуть мати вагу від 500 до 800 грам. Вони відмінно підходять для малоактивних занять в холодну пору року, риболовлі, кемпінгу, засадного полювання. Вони не можуть похвалитися високими показниками паропроникності, тому це не кращий вибір для інтенсивних фізичних навантажень.

Комбіновані моделі — це хороша можливість збільшити функціональні якості флісок, вони мають вагу в межах 300-500 грам і відрізняються спеціальними вставками з дихаючих матеріалів. Конструкція таких виробів добре продумана і в певних зонах посилена.

Фліс в комбінованих кофтах може поєднуватися з мериносовою вовною, що робить продукт більш універсальним. Вітрозахисні фліси важчі, вони можуть важити від 450 до 750 грам, але практично не продуваються. Останнє належним чином оцінять любителі гірських сходжень — альпіністи та скелелази.

Як визначити оптимальний розмір флісу?

Кофта из флиса

Флісову кофту часто піддягають під верхній одяг, тому якщо є можливість, спробуйте надіти на неї вітрівку або мембранну куртку, щоб оцінити комфортність такого комплекту. Дуже зручно, якщо по низу кофти є гумка, за допомогою якої можна відрегулювати розмір і під час необхідності краще затягнути в сильний вітер, щоб було тепліше.

Сучасний ринок туристичного одягу готовий запропонувати покупцеві варіанти на будь-який смак і під різні вимоги — на блискавці, з капюшоном і без нього. Найбільш популярними торговими марками є: Jack Wolfskin, Columbia, Iguana, Asics, Merrell.

Вони не тільки виробляють якісний, практичний outdoor-одяг, а й постійно вдосконалюють свої розробки, розширюючи їх можливості та адаптуючи під потреби любителів активного проведення часу. Флісова кофта — це must have будь-якого туриста, спортсмена й мандрівника, який цінує комфорт і багатофункціональність. Така річ повністю виправдовує витрачені кошти чудовими експлуатаційними характеристиками.

23.11.2018

Схожі статті