Як правильно зібрати рюкзак в похід?

Якщо правильно зібрати туристичний рюкзак для походу, то це істотно знизить зусилля при його перенесенні, а також дозволить переносити більше речей. Збору заплічного мішка потрібно приділити багато часу. Краще заздалегідь ознайомитися з правилами і тонкощами заповнення, ніж вчитися на власних помилках і терпіти невдачі.

Правильная сборка походного рюкзака

Вкрай незручно шукати ніж або посуд, якщо вони знаходяться з іншими об'ємними речами. Доводиться розбирати все спорядження, а також втрачати час і нерви. Крім того, потрібно правильно розподілити вагу, щоб не відчувати втоми завчасно.

Необхідні в поході речі

Перед тим як дізнатися, як правильно наповнювати туристичний рюкзак, слід ознайомитися зі списком речей, які необхідні в поході. Список таких предметів досить великий:


  • спальний мішок;
  • каремат;
  • запасне взуття;
  • накидка від дощу;
  • пара футболок;
  • кофта або светр;
  • головний убір від сонця (для літа);
  • кілька пар шкарпеток;
  • миска, ніж, ложка, чашка;
  • сірники;
  • аптечка;
  • туалетні приналежності;
  • нижню білизну;
  • ліхтарик;
  • нитка з голкою;
  • фляга з водою;
  • необхідну кількість продуктів.

Розмістити такий значний список предметів всередині досить проблематично, але при правильному підході речі не будуть створювати дискомфорт.

Як правильно зібрати рюкзак для походу?

Туристи зі стажем рекомендують спочатку помістити в заплічний мішок поліетиленовий пакет великого розміру. Це вбереже речі від намокання під час дощу. Ближче до поясного ременя кладуться всі найважчі предмети, які не потребують швидкого доступу.

Коротко описуючи стан речей всередині, можна виділити наступні кілька пунктів:

  • найважче укладається впритул до спини в нижній частині рюкзака;
  • у верхній частині укладаються найлегші речі, які можна легко прибрати при необхідності;
  • необхідні похідні речі (сірники, пляшку з водою, дощовик) поміщають в спеціальні відділення і зовнішні кишені похідного мішка.

Корисні поради по збору рюкзака в похід

Як правило, в похід не збираються раптово, а планують його за кілька днів або раніше. Похідний мішок слід також збирати за кілька днів. Щоб нічого не забути, рекомендується створити список найнеобхідніших речей, поступово викреслюючи їх при зборі. За ці дні, можливо, буде потрібно що-небудь докупити, тому збір в поспіху - не найкраще рішення.

Наступний пункт - вибір самого рюкзака. Для одноденного походу зовсім не обов'язково брати модель, призначену для тривалих подорожей. У той же час і маленький речмішок не підійде для тривалої подорожі.

Найважчі предмети рекомендується розміщувати впритул до спини. Оптимальний розподіл ваги: важкі речі знаходяться в районі між попереком і лопатками. Якщо центр ваги буде низько, то йти буде незручно, а якщо занадто високо, то це теж створить дискомфорт. Не менш важливо розподілити вагу по центру, так як він не повинен тягнути вправо або вліво.

При перенесенні спального мішка не варто затягувати його, намагаючись зменшити до мінімальних розмірів. Незатягнутий спальник буде обволікати тверде спорядження, оптимально розподіляти вагу і заповнювати внутрішній обсяг.

Одяг і нижню білизну краще упаковувати в окремі пакети. Так вони займають менше місця, а при підвищенні рівня вологості залишаються сухими. Один з найбільш зручних варіантів - зіп-локи. Вони набагато надійніше звичайних пакетів. Існують також спеціальні мішки з тканини або сітки, куди можна скласти одяг.

Слід заздалегідь розподілити харчування по днях. Це дуже зручно, тому що можна взяти саме те, що потрібно для конкретного прийому їжі. Під час відпочинку можна брати необхідну кількість продуктів на наступний день, розміщуючи їх поруч з посудом. На наступному привалі на пошук їжі піде мінімум часу. Решту запасу продуктів можна ховати глибше.

Не варто ховати в рюкзак фотоапарат або відеокамеру. Щоб зробити фотографію вподобаного пейзажу, буде потрібно всього кілька секунд, а не 5-10 хвилин пошуків. Крім того, кожен підйом важкого похідного мішка забирає чимало сил.

Правильно відрегульований рюкзак - запорука успішного подорожі. Варто заздалегідь потурбуватися про регулювання, а не підлаштовувати речмішок, доверху наповнений речами. Між плечем і лямкою не повинно бути місця, а стегновий ремінь повинен щільно облягати тіло.

Не менш важливо і правильно одягати рюкзак. Не варто намагатися зробити це одним рухом, так як значна питома вага може стати причиною втрати рівноваги і навіть серйозних травм. Та й самі лямки можуть при цьому пошкодитися.

Досвідчені туристи надягають заплічних мішок за кілька кроків. Спочатку рюкзак береться за лямки і ставиться на стегно зігнутої в коліні ноги. Далі руки по черзі просовувати під заплічні ремені, а речмішок фіксується на поясі.

Якщо має бути похід по пересіченій місцевості, то центр ваги повинен розташовуватися якомога нижче, так як тіло при ходьбі буде нахилений вперед. Для подорожей по рівнині варто розподіляти основну вагу трохи нижче лопаток. Це набагато зручніше, до того ж не буде проблем з диханням, тому що не буде навантаження на діафрагму.

З огляду на всі особливості, можна розподілити весь набір необхідних речей в рюкзаку для будь-якої подорожі. Правильний розподіл ваги і вибір заплічного мішка дозволять долати будь-які відстані, не відволікаючись на вантаж на спині.

27.10.2017

Схожі статті