Що таке кальсони і коли їх потрібно надягати?

Чоловіки, які піклуються про своє здоров'я, в холодну пору року носять кальсони. Взимку, коли штани або джинси не забезпечують нормальну терморегуляцію, саме такі вироби рятують представників сильної статі від морозу і вітру.

Що таке кальсони і чому вони так називаються?

Кальсоны Hi-Tec

Чоловічі кальсони — це різновид білизни, яку надягають на тіло. Їх носять під брюками або джинсами для захисту тіла від вітру і низьких температур. Цей різновид нижньої чоловічої білизни може бути укороченою або на всю довжину ноги. Назва вироби походить від французького слова «calecon». У середньовічній Італії словом «саlzoni» позначали розділені штани типу панчох, зазвичай різного кольору.

Через два століття в Європі з'явився новий різновид натільної білизни — підштаники-трико. У ті часи це не так вже відрізнялося великим дизайнерським різноманіттям, так як головний акцент робили на практичність і зручність. Як матеріали використовували льон, ситець, бавовна і шовк. Трохи пізніше з'явилися моделі з вовни.

Чим кальсони відрізняються від підштаників?

Спочатку після появи кальсонів в Російській імперії їх називали підштаники. В кінці XIX століття це слово витіснило позначення «кальсони». Чим кальсони відрізняються від підштаників? За функціональним призначенням — нічим, так як обидва вироби носять на тілі під брюками. Чому кальсони часто називають підштаників? Це відбувається за звичкою, так як підштаники — це застаріла назва, яку широко використовували до того, як прийшла мода на французькі слова.

Відомо, що підштаники стали прообразом багатьох моделей чоловічої нижньої білизни. Наприклад, так з'явилися труси-сліпи. Мода змінювалася, а довжина кальсонів вкорочувалася (спочатку до середини ікри, а потім — до коліна і стегна).

Коли варто надягати кальсони?

Спочатку кальсони були популярні в середовищі рибалок і мисливців — для захисту від морозу, так як їм доводилося по багато годин перебувати на холоді під час ночівлі в наметі або зимової риболовлі. Згодом кальсони модернізувалися, з'явилися більш практичні і довговічні моделі. Але головне призначення виробу залишилося — вони повинні захищати від морозу і вітру. Навіть якщо чоловік — не вчений-полярник або геолог, експерти радять вдягати підштаники в будь-якій ситуації, коли є ризик переохолодження.

При якій температурі носити кальсони? Все залежить від індивідуальної чутливості до холоду. Якщо ви носите утеплені штани, надягати під низ додатковий захист має сенс при температурі від 15 градусів нижче нуля. Якщо ви віддаєте перевагу звичайним неутепленим штаням, то натільна білизну — відмінний варіант з моменту перших заморозків і до потепління (як правило, це пізня осінь і зима). Але не забувайте, що для чоловічого здоров'я перегрів так само шкідливий, як і переохолодження. Саме тому експерти рекомендують орієнтуватися по своїх відчуттях.

Як вибрати якісні кальсони?

Кальсоны Spyder

Перший критерій вибору якісного виробу — це матеріал. Сьогодні у виробництві натільного одягу найчастіше використовують такі тканини:

  • бавовну;
  • вовну;
  • фліс;
  • мікрофібру;
  • лайкру.

Найпростіший варіант — бавовняний виріб. Це приємний до тіла матеріал, який дуже швидко втрачає зовнішній вигляд, розтягується на колінах і сідницях. Перевага бавовни в тому, що це гіпоалергенна тканина, яка не викликає шкіряних реакцій. Вона добре зберігає тепло, відводить зайву вологу і підтримує правильну терморегуляцію.

Шерсть в підштаниках вперше почали використовувати в Бостоні, в кінці XIX століття. Потім через неприємний тактильний ефекту про вовну на деякий час забули. Сьогодні для більшої ефективності в підштаники додають м'яку і ніжну вовняну нитку, яка не подразнює шкіру.

Фліс використовують для утеплених підштаників. Такі вироби можна сміливо вдягати в експедицію на Північ, на нічну риболовлю чи в зимовий туристичні похід. Мікрофібра — це синтетичний матеріал, який складається з маленьких мікроволокон. Це повітропроникний і гіпоалергенний матеріал, який відмінно переносить повсякденне використання. Кальсони з цієї тканини не деформуються і не розтягуються.

Лайкра добре тягнеться і практично не деформується. Цю синтетичну нитку додають до складу тканини, щоб підвищити міцність і довговічність. Часто лайкру використовують в парі з бавовняними матеріалами.

Оптимальний за матеріалом варіант — це бавовняні моделі з додаванням одного з перерахованих синтетичних матеріалів. Такий виріб прослужить вам довше, буде зберігати зовнішній вигляд після численного прання, а також забезпечить правильну терморегуляцію і не викличе алергію.

Помилки при виборі чоловічих кальсонів

Щоб чоловік носив кальсони з задоволенням, потрібно звернути увагу на декілька важливих моментів. Це допоможе уникнути можливих помилок:

  1. Підштаники підібрані без урахування виду активності. Для щоденного носіння, занять спортом взимку і тривалого перебування на холоді потрібні різні вироби. Повсякденні моделі можуть проводитися з бавовни з додаванням флісу, мікрофібри або лайкри. Вироби для занять спортом і тривалого перебування на холоді (рибалка, полювання, туризм) виготовляють із синтетичних тканин з підвищеним рівнем теплозбереження.
  2. Неправильний розмір. Вибирайте той же розмір, що і в повсякденному одязі. Не потрібно брати кальсони більше або менше. Вони повинні щільно прилягати до ноги, але не перетискати в коліні, інакше дискомфорт гарантований.
  3. Одна модель на осінь і зиму. Краще мати в гардеробі кілька варіантів - бавовняні на пізню осінь і ранню весну, а також з вовняною ниткою на зиму.

Кальсони — це необхідний елемент в чоловічому гардеробі. Тим більше, що сьогодні виробники випускають не просто сірі підштаники, а моделі різних кольорів і фасонів. Можна знайти укорочені варіанти, моделі з принтами або заниженою талією. Це кращий спосіб відчувати себе комфортно за любої погоди.

24.04.2018

Схожі статті