Як працюють термокружки?

Термокружки дозволяють підтримувати температуру холодних або гарячих напоїв. Якщо раніше цей предмет використовувався в основному в туристичних походах, то сьогодні кружки з термоеффектом стали звичними виробами, якими користуються щодня.

Що таке термокружки?

Термокружка

Термокружки працюють за принципом збереження заданої температури рідини. Наприклад, якщо вранці у вас катастрофічно не вистачає часу, щоб випити кави, досить налити його в цю посудину, і улюбленою кавою можна насолодитися по дорозі в офіс. Або влітку в сильну спеку, коли вам терміново потрібно бігти у справах в місто, можна взяти з собою охолоджений лимонад — термокружка збереже його температуру і не дозволить рідини нагрітися.

Термокружка герметично закривається, хоча за цим параметром більшість моделей і програють термоса. Імовірність того, що рідина проллється, якщо ви кинете термокружку в рюкзак, досить висока. Але такі кружки і не розраховані на тривалі похідні умови.

Сьогодні термокружки стали своєрідним аксесуаром. Виробники розробляють індивідуальні види дизайну для виробів, щоб кожен бажаючий зміг знайти найбільш підходящий варіант.

Як виглядають і з чого складаються термокружки?

Це зручний винахід виглядає як звична чашка, яку доповнює кришка. На відміну від термоса, кружка — предмет індивідуальний. Такий виріб має компактні розміри і невеликий літраж, його дуже зручно тримати однією рукою. Це особливо актуально, так як більшість людей користуються чудо-кружками на бігу — по дорозі в офіс, на прогулянці, в машині і т.д.

У функціональному плані кружка з термоеффектом складається з пластикової або сталевої колби з подвійними посиленими стінками і повітряним прошарком. Завдяки такій конструкції вона зберігає температуру рідини. Найпоширеніші матеріали для цих виробів:

  • пластик;
  • нержавіюча сталь;
  • кераміка.

Найефективнішими в плані збереження температури і довговічності є кружки з нержавіючої сталі. Їх часто використовують під час занять активними видами спорту, на відпочинку, екскурсіях і т.д.

Пластикові термокружки важать набагато менше, ніж сталеві. Працюють вони трохи менш ефективно, зате більш зручні в повсякденному використанні. Пластик дає дизайнерам можливість для декору предмета, але при цьому варто враховувати, що це матеріал недовговічний (при падінні або ударі він легко тріскається). Пластикові кружки часто мають внутрішню колбу, виготовлену із загартованого скла і нержавіючої сталі.

Кераміка в цьому плані ще більш тендітна. З такими чашками можна забути про активний відпочинок, їх краще використовувати для неспішних прогулянок по паркам, офісних обідніх посиденьок і інших пасивних видів діяльності.

Чим відрізняється тамблер від термокружки?

Термокружка-тамблер

Тамблер — дуже популярна річ останніх років. Моду на нього ввела компанія Starbucks. З їх фірмовими тамблерами ходять багато жителів великих міст світу. Starbucks зробила з тамблеру культовий предмет. У США люди часто ходять в кав'ярні зі своїм тамблером. Моду на цей предмет підхопили і багато інших компаній.

За формою тамблер нагадує не чашку, а, скоріше, стакан. Він зручно лежить в руці і відмінно виглядає на фото в Instagram. Головне завдання цього виробу, як і термокружки, — зберігати температуру напоїв. Від кружки тамблер відрізняється формою. Продукція Starbucks дає можливість змінювати підкладку під настрій або пори року. Більш бюджетні масові моделі мають звичайну форму склянки і звичну для кавоманів кришку. Пластикові тамблери зберігають температуру напою до півтори години. Вони мають різноманітний дизайн з принтами і візерунками, а також закриваються за допомогою фліп-кришки.

Як вибрати якісну термокружку?

Перед покупкою термокружки більшість людей цікавиться — скільки вони тримають тепло, хоча це далеко не найважливіший параметр, за яким потрібно обирати виріб. Консультанти магазинів зізнаються, що більшість моделей утримують температуру напою до 2 годин. Цього цілком достатньо, щоб випити кави на прогулянці або в машині по дорозі на роботу. Тим більше, що практично всі термокружки мають невеликий обсяг - до 500 мл. Таку порцію можна випити за 10-15 хвилин.

Багато людей плутають термокружки з термосами. Не варто чекати від кружки з термоеффектом 7-годинної підтримки температури рідини. Якщо ви відправляєтеся в похід або тривалу поїздку з одного кінця країни в інший, то термокружка тут не допоможе, тому обирайте термос.

Якщо ви хочете вибрати якісну термокружку, то звертайте увагу на декілька параметрів:

  • матеріал виробу;
  • механізм відкривання кришки;
  • об'єм.

Оптимальний варіант за матеріалами — пластикова кружка з колбою з нержавіючої сталі або загартованого скла. Найпопулярніший варіант — класичний склянку без ручки з поліпропіленовим прошарком від ковзання. Такими виробами дуже зручно користуватися.

Кришка і отвір для пиття можуть мати різну форму і принцип дії. Є так звані кришки-непроливайки, які забезпечують такий самий захист, як кришки термосів. Відкидні системи легко відкриваються однією рукою, але не дуже надійні, якщо ви плануєте носити кухоль в рюкзаку або сумці. Є моделі з поворотними механізмами, які можна відкрити, тільки приклавши зусилля. Це надійні предмети за частиною проливання рідин, але впоратися з таким механізмом однією рукою не вийде.

Обсяг кружки залежить від ваших звичок. Сьогодні на ринку представлені моделі об'ємом від 200 до 700 мл. Все залежить від того, в яких ситуаціях ви найчастіше будете її використовувати.

Термокружка — це відмінний аксесуар і подарунок близьким. Зручність і екологічність в цьому предметі ідеально поєднуються з користю, практичністю і красивим дизайном, що дозволяє проявити свою індивідуальність.

08.05.2018

Схожі статті