Як вибрати засіб для догляду за взуттям?

Засоби по догляду за взуттям допоможуть продовжити життя вашим улюбленим туфлям, черевикам і чоботам. Особливо актуальний додатковий захист взуття в осінньо-зимовий період, коли на вулиці дощ, сльота і сніг. Щоб ваші улюблені туфлі і чоботи довше зберегли зовнішній вигляд і були надійно захищені від примх погоди, потрібно підібрати правильні методи догляду.

Які бувають засоби по догляду за взуттям?

Средство по уходу за обувью

Сьогодні на ринку представлена велика різноманітність засобів по догляду за взуттям. Головний критерій — матеріал, з якого вона виготовлена. Для шкіри, замші, нубуку, шкірозамінника і тканини виробники пропонують різні розробки. За формою випуску кошти ділять на:

  • аерозолі;
  • креми;
  • просочення;
  • губки.

Аерозоль — найзручніше у використанні пристосування. Вам не потрібно видаляти надлишки або додатково полірувати черевики після нанесення. Перед використанням аерозолю з взуття потрібно буде видалити бруд і пил.

Креми можуть бути кольоровими або безбарвними. Кольорові варіанти найчастіше застосовують в разі, якщо взуття має якісь дрібні пошкодження — заломи, подряпини, тріщини. Завдяки жирній кремовій текстурі засіб відмінно проникає в нерівності поверхні, надаючи шкірі доглянутий вигляд.

Просочення найчастіше використовуються в осінню пору року, коли є необхідність захисту від вологи. Такі засоби мають спеціальний склад, який відштовхує вологу, не дозволяючи їй згубно впливати на виріб. Мікроплівка, яка з'являється на поверхні, захищає від дощу, але при цьому не позначається на повітропроникності і інших природних характеристиках матеріалу. використовувати просочення — набагато дешевше, ніж здавати взуття в хімчистку кожну осінь і весну.

Губки з просоченнями і кремовими складами — це своєрідний дорожній варіант, хоча багато хто користується ними і в домашніх умовах. Це зручний і швидкий спосіб повернути своїм туфлям або чоботам доглянутий вигляд. Єдиний недолік — губки недовговічні, вони швидко витрачаються і пересихають, але й стоять при цьому недорого.

Також в лінійках кращих брендів можна знайти бальзами, молочко, емульсії і лосьйони. На відміну від кремових складів, вони мають більш легку текстуру, тому добре розподіляються по поверхні і швидше вбираються. Також в лінійках засобів іноді можна зустріти шампуні та пінки. Вся справа в тому, що натуральна шкіра і замша не можуть очищатися за допомогою звичайного миючого засобу. Спеціальні шампуні для взуття здатні видалити з поверхні не тільки бруд, але і жирові плями.

Як вибрати якісні засоби по догляду за взуттям в залежності від матеріалу?

Пропитка для обуви - воск Beeswax

Вибираючи засоби для догляду за взуттм, в першу чергу потрібно відштовхуватися від матеріалу. Для шкіряних виробів найкраще підходять креми, аерозолі і просочення. Текстура як натуральної, так і штучної шкіри добре взаємодіє з кремовими складами.

Як правило, в них додані і водовідштовхувальні елементи, тому можна не користуватися додатковими просоченнями. Якщо таких інгредієнтів в складі крему немає, для шкіряних виробів краще купити просочення, оскільки волога погано впливає на зовнішній вигляд. Процедура догляду за шкіряним взуттям включає кілька етапів:

  1. Видалення бруду і пилу.
  2. Нанесення засобу і сушку.
  3. Видалення залишків засобу і полірування.

Для виробів із замші і нубуку обов'язковим є використання просочень, відразливих вологу і бруд. Замша і нубук швидко втратять зовнішню привабливість, якщо не обробляти їх спеціальними засобами. Для повсякденного догляду можна використовувати спреї. Залиснілі ділянки протирають спеціальною щіткою для замші і нубуку, а після цього наносять вологозахисний і доглядаючий засіб.

Сьогодні є безліч компаній, які випускають аерозолі для догляду та креми для взуття. Але далеко не всі вони пропонують гідний рівень якості. Тому краще віддавати перевагу лідерам, які протягом десятиліть утримують свою першість. Найпопулярніші компанії з виробництва таких засобів — Salamander, Kiwi, Ecco, Salton, Hey Sport, Jack Wolfskin.

Правила вибору якісного засобу для догляду за взуттям

Фахівці радять звертати увагу на склад і віддавати перевагу тим компаніям, які чітко вказують, які конкретно компоненти використовуються:

  1. Без силікону — найкраще рішення. Купуючи універсальну водовідштовхувальну розробку для різних видів взуття, звертайте увагу на склад. У ньому обов'язково має бути присутня фторкарбоновая смола. Недобросовісні виробники замість неї додають звичайний силікон. Він теж захищає шкіру від вологи, але в той же час не дає їй дихати. Силікон негативно впливає на волокна матеріалу і призводить до їх руйнування.
  2. Абстрактний склад — це привід насторожитися. Якщо виробник замість конкретної назви вказує «водовідштовхувальний компонент» - це привід задуматися про інший варіант засобу. За абстрактною назвою може ховатися силікон, а можуть бути і більш шкідливі речовини.
  3. Звертайте увагу на термін придатності. Використовувати прострочений крем, особливо, якщо в ньому є натуральні компоненти, категорично не рекомендується. Враховуйте, що якісні креми, спреї і емульсії не зберігається більше півтора років.

Найдорожчий крем обійдеться вам дешевше, ніж нові чоботи. Не варто економити на засобах, здатних продовжити життя вашого взуття і захистити її від примх погоди.

08.05.2018

Схожі статті