Що таке термо одяг?

У гардеробі сучасної людини дедалі частіше можна побачити термо одяг. Це не новий модний тренд, а захист здоров'я та комфорт у будь-яку пору року та за різних умов погоди. Ось тому, термошкарпетки, термоштани, термофутболка – це такі поширені речі, які відрізняються від класичних виробів. Головна відмінність – це здатність відводити зайву вологу та зберігати тіло у теплі.
Таким чином, якщо говорити про термо одяг, то це багатофункціональний одяг, який призначений для збереження тепла та відведення вологи з поверхні тіла.

Основні функції термоодягу

Детально зупинимося на головних функціях термоодягу. Одна з ключових – це відведення вологи (поту). Як відомо, одяг з натуральних тканин одночасно гріє тіло, але коли людина починає активно рухатися, виділяється піт. У такій ситуації бавовняний або вовняний одяг не можуть впоратися із зайвою вологою, внаслідок чого людина починає мерзнути. Термо одяг навпаки спрацьовує дуже швидко та результативно. Він швидко відводить вологу і таким чином виключається переохолодження, замерзання.
Друга функція – зігрівання. Проте, варто розуміти, що сам собою термо одяг не гріє. Його принцип обігріву полягає у багатошаровості. Як правильно носити термо одяг описано далі.


Основний склад термоодягу

Для виробництва термобілизни застосовуються сучасні синтетичні нитки: поліамід, поліпропілен, поліестер. В окремих випадках – шерсть, бавовна або їх комбінація. Як правило, в одному виробі поєднується кілька видів ниток. Наприклад, поліамід, поліестер, еластан та бавовняна нитка. Варто розуміти, що якщо повністю синтетичний виріб, то він довговічніший і добре відводить вологу. Якщо ж у складі присутня шерсть або бавовна, то річ комфортніша і призначена для щоденного носіння.

Як правильно носити термо одяг

Щоб термо одяг максимально виконував свої функції, його необхідно правильно носити. Тут важливо дотримуватися принципу багатошаровості, що складається з трьох шарів:

  • шар 1-й: термобілизна: вона служитиме для відведення вологи;
  • шар 2-й: «подушка», яка гарантує тепло;
  • 3-й шар: верхній термо одяг, який не пропускає вологу зовні і виводить пари поту зсередини.

У такій комбінації термоодяг правильно працюватиме і виконуватиме основні функції. Якщо ж порушити технологію, і замість 3-х шарів одягнути 4-й і більше, або вовняний одяг, тоді процес терморегуляції буде порушено.


Термобілизна та її види

На окрему увагу заслуговує термобілизна, яка є найпопулярнішою і затребуваною. Вона буває двох основних видів:

  • вологовивідна;
  • теплозберігаюча.

Перший варіант відповідає за виведення зайвої вологи з поверхні шкіри. Такий виріб виконується на 100% із синтетики. Він підходить для занять спортом у літній період.
Другий варіант розрахований на низький чи середній рівень фізичної активності. Такий виріб прийнято носити за низької або дуже низької температури повітря. Термобілизна, яка розрахована на сильні морози до -30С у своєму складі містить шерсть.
Оптимальний варіант – гібридна термобілизна, яка здатна відводити вологу та зберігати тепло. Ось тому, при виборі цієї речі варто звертати увагу на склад ниток і температурний режим носіння.

Хто носить термо одяг?

Такий одяг насамперед актуальний для спортсменів та тих людей, які ведуть активний спосіб життя на свіжому повітрі: бігають, пересуваються, піднімаються в гори, катаються на лижах, ковзанах, ходять у туристичні походи. Коли людина активно рухається, посилюється потовиділення, а значить висока ймовірність того, що людина може переохолодитись, замерзнути та застудитися. Актуальний такий одяг і для любителів зимової риболовлі, полювання. Якщо на вулиці проводите мало часу, то цей одяг не зовсім актуальний.

13.12.2021

Схожі статті