Як обрати куртку-парку?

На вулицях міст часто можна зустріти модників і модниць в куртках-парках. Це зручний, легкий і теплий варіант зимового одягу, який прийшов на зміну важким дублянкам і непрактичним шубам. Парки — універсальні куртки, які ідеально вписуються в міський стріт-лук..

Як з'явилась парка?

Аляска

Перший аналог сучасної куртки-парки — це винахід ескімосів. У складних кліматичних умови життєво важливо було мати верхній одяг, який захищає від низьких температур, вітру і дощу.

Тому ескімоси взяли оленячі шкури і зшили їх хутром назовні для підвищення теплозберігаючих властивостей. Що значить слово «парка»? На мові корінних народів півночі «парка» — це шкура. Такий верхній одяг мав капюшон, наглухо застібався і просочувався риб'ячим жиром для захисту від промокання. Крій прообразу парки, як і сучасних моделей, був прямим і вільним для максимального комфорту в рухах.

Згодом практичність парок оцінили американські солдати. В середині минулого століття американські військові льотчики отримали в своє розпорядження захищені від вітру і морозу вироби, в яких можна було працювати в умовах екстремально низьких температур. Вид парки змінився, але збереглася головна ідея — захист від холоду і вітру.

Ще через кілька десятиліть модні бренди випустили масову версію парки. Сьогодні вона не завжди має капюшон і водовідштовхувальне просочення, а в якості утеплювача в одязі використовують штучне хутро та синтетичні матеріали. Також парки стали легшими, сьогодні їх носять і чоловіки, і жінки.

Парка, анорак й аляска: в чому відмінності?

Парки дуже часто плутають з іншими видами популярних зимових курток — аляскою і анораком. Насправді, між трьома видами курток є істотні відмінності.

Від анораки парка відрізняється кроєм і призначенням. Перша завжди оснащена блискавкою та призначена для захисту від холоду. А ось анорак повинен захищати в першу чергу від вітру. Ця особливість впливає і на крій виробу: він має високий воріт та надівається через голову. Такий одяг часто носять туристи й альпіністи. Цей верхній одяг також прийшла в наш гардероб з півночі. Племена шили такий одяг зі шкір морських ссавців. Він відмінно захищав від сильного й пронизливого морського вітру.

Аляска — це, по суті, синонім до слова «парка». Snorkel parka, які стали популярними серед військових льотчиків в США в середині минулого століття, з часом поширилися по всіх країнах земної кулі. Такі куртки обов'язково мали помаранчеву підкладку та відстрочений хутром капюшон. В СРСР та дружніх країнах таку верхній одяг почали називати «аляска». Про таку курту мріяли багато радянськіх громадян, вона символізувала не тільки високий достаток, але і свідчила про непоганий смак у її володаря.

Як обрати якісну парку: 5 порад

Парка Northland

Правила вибору якісних парок залежать від умов, в яких ви будете носити виріб. Якщо ваше завдання - не тільки виглядати стильно, але і відчувати себе тепло та затишно, звертайте увагу на склад підкладки та основну тканину.

  1. Віддавайте перевагу підкладці, в складі якої є шерсть. Більшість європейських і китайських виробників шиють підкладки виключно з синтетичного матеріалу. У низьких температурах в такій куртці ви змерзнете набагато швидше, ніж в парці з підкладкою з вовняною ниткою.
  2. Добре, якщо зимова підкладка і хутряна частина капюшона відстібаються. Зйомний утеплювач-підкладка дозволить носити парку в демісезон. А відстібний капюшон або його хутряна частина — це гарантія того, що ви зможете прати куртку будинку, а не здавати виріб в хімчистку.
  3. Водовідштовхувальні властивості тканини. Ідеальний варіант — спеціальне просочення тканини, що відштовхує воду і збільшує захист від вітру.
  4. Не лякайтеся штучних утеплювачів. Ідеальний утеплювач для парки - натуральні пух і перо в співвідношенні 90:10. Такі вироби коштують недешево, тому багато хто віддає перевагу більш демократичним варіантам. Куртки на штучному утеплювачі (холлофайбер, тінсулейте, біопухе) нітрохи не поступаються натуральним матеріалам. Їх можна прати в звичайній пральній машині, вони легкі і при цьому неймовірно теплі. Тинсулейт, наприклад, в 1,5 рази тепліше натурального пуху.
  5. Зверніть увагу на кишені, шнурівку і матеріал фурнітури. Класичні парки оснащують великими накладними кишенями, в які можна класти речі і гріти руки в мороз. Зверніть увагу, щоб ці кишені не були простою імітацією. Шнурок або кулиска дозволяють підігнати вільний крій парки по фігурі, що особливо важливо для дівчат, а також затягнути куртку внизу, в районі ніг. Це захистить від пронизливого вітру.

З яким одягом і взуттям носити парку?

Парка — базовий елемент образу в стилі кежуал. Це звичний міський лук для хлопців і дівчат, тому і носити її можна практично з усіма елементами повсякденного гардеробу. Парки називаються молодіжним верхнім одягом, хоча, насправді, носити її можуть люди будь-якого віку. Головне — правильно підібрати антураж.

Найбільш придатними для комплектів з парками є речі в стилі мілітарі, готика, кантрі, гранж і т.д. Найпопулярніший колір для парки — хакі, тому вона відмінно поєднується з грубуватим, дещо армійським стилем. Черевики, чоботи без підборів, світшоти, бобки і джинси добре поєднуються з куртками цього типу.

Для піших прогулянок парку можна поєднувати з черевиками або ботильйонами, вільною місткою сумкою, подовженим джемпером і легінсами. В якості повсякденного вбрання парку можна комбінувати зі светром з масивною в'язкою, рваними джинсами, черевиками зі шнурівкою.

Парки можна носити з сукнями і спідницями. Ідеальний варіант — в'язані повсякденні сукні, прямі моделі, пошиті з щільних тканин, грубуваті текстури. Найчастіше в образах з сукнями та спідницями використовують або укорочені, або подовжені парки.

Із взуття можна обрати черевики, ботильйони, кеди, черевики-челсі, уггі, чоботи без каблука, ботфорти. Чим більше шнурівок та нижче каблук — тим краще.

Яких помилок варто уникати при виборі парок?

Здавалося б, що може бути легше — вибрати відповідну парку з великої різноманітності моделей. Просто підбираєш улюблений колір, довжину, а також перевіряєш товщину утеплювача. Але не все так просто. Найчастіше критичні помилки при виборі парки дають про себе знати через пару місяців після покупки, коли оформляти повернення вже пізно. Тому корисно знати основні нюанси, на які потрібно звертати увагу в момент покупки.

  1. Європейський утеплювач. Більшість парок в магазинах розраховані на європейську зиму — до 7-10 градусів нижче нуля. У таких виробах підкладка, як правило, виготовлена з поліестеру. Для холодних зим, коли температура повітря опускається нижче 10 градусів морозу, потрібно брати парку з зимовим утеплювачем. У підкладці такої речі має бути присутня шерсть.
  2. Тканина без просочення від вологи. З наших широтах взимку часто йде мокрий сніг. Парки часто шиють з щільної бавовни. Якщо не просочити його спеціальним реагентом, то мокрий сніг перетворить куртку в мокрий виріб. Бавовняна тканина з синтетичною ниткою та спеціальним просоченням відрізняється довговічністю й хорошими теплозберігаючими властивостями.
  3. Блискавка з пластика. Такі застібки швидко ламаються й заїдають. Багато хто вважає, що металеві блискавки на морозі викликають неприємні відчуття при контакті зі шкірою. Але куди більш неприємно - здавати куртку в ремонт через поламаний пластиковий замок.

Парка — це стильна й універсальна куртка, з якої можна створювати безліч міських образів. Сучасні бренди випускають велику кількість моделей в різних цінових категоріях, тому кожен зможе обрати собі куртку до вподоби.

13.04.2018

Схожі статті