Все про гірськолижні шоломи

Какой горнолыжный шлем лучше

Найголовніше на гірськолижному курорті — безпека. Навіть якщо ви не плануєте підкорювати гігантські вершини, а для спуску віддаєте перевагу максимально пологим схилам, подбайте про наявність спеціального шолома. Він вбереже від небажаних травм і зробить ваш відпочинок більш комфортним. А якщо ви професійний спортсмен, то якісна амуніція просто необхідна..

Різновиди гірнолижних шоломів

Перед покупкою важливо визначитися, для якого саме виду зимового спорту вам необхідна захисна каска. Виробники випускають два типи виробів: для лижників і для сноубордистів. Принципових відмінностей, крім зовнішнього вигляду, між ними немає, хіба що останні трохи більше закриті.

Виділяють такі різновиди гірнолижних шоломів:

  • шолом з закритими вухами або full-face — повністю закриває голову спортсмена, застосовується в професійних змаганнях;
  • шолом з м'якими вухами — найбільш поширена модель, яка забезпечує оптимальний захист;
  • каркасний шолом.

Сучасні виробники піклуються про комфорт покупців і постачають свої вироби всілякими «фішками»:

  • навушниками для прослуховування музики;
  • спеціальним кріпленням для камери;
  • системою вентиляції.

Також у продажу можна знайти дитячі каски. Вони мають менший розмір і забезпечені спеціальним вкладишем для максимальної безпеки і точного регулювання розміру голови.

Як підібрати гірськолижний шолом?

Перше, на що потрібно звернути увагу — розмір. Каска не повинна бовтатися на голові спортсмена і зобов'язана ідеально прилягати по всьому периметру. У той же час не прийнятний занадто маленький розмір, так як це підвищує дискомфорт і може викликати сильні головні болі.

Ніколи не купуйте виріб, орієнтуючись тільки на показник окружності. Серед лінійки моделей, що випускаються одним виробником, можна знайти шоломи, призначені для різної форми голови. Обов'язково слід надіти виріб перед покупкою. Розмір повністю відповідає, якщо:

  • внутрішня частина щільно прилягає до лоба та щік;
  • задня частина не торкається шиї;
  • виріб залишається нерухомим в разі активних рухів головою.

Більшість моделей має вбудовану систему регулювання розміру. Найкращий варіант — пневматичне регулювання, завдяки якій шолом приймає точну форму голови одним натисканням клавіші. Така система коштує не дешево, а тому дозволити подібні моделі гірнолижних шоломів можуть тільки професійні спортсмени.

Серед аматорів найчастіше використовується регульована кільцева затяжка або система накладок, знімаючи або надягаючи які, можна домогтися потрібного ефекту.

Зверніть увагу на те, скільки важить шолом. Вага дорослої моделі не має перевищувати 800 грам, дитячої — перебувати в межах 400. Більш важкі вироби будуть швидше заважати, ніж допомагати. Зрозуміло, з вагами в магазин приходити не обов'язково. Але, надівши каску, необхідно оцінити, наскільки в ній комфортно. Якщо відчуваєте тяжкість, сміливо повертайте на полицю — це точно не ваш варіант.

Чи можна використовувати забрало замість гірнолижних окулярів?

Деякі моделі шоломів забезпечені спеціальним забралом. Багато хто вважає, що такий варіант надійно захистить від вітру і снігу і дозволить заощадити на гірськолижних окулярах. Це не зовсім так. Забрало не прилягає до обличчя, так як це роблять окуляри, а тому рівень захисту помітно знижується. До того ж сучасні окуляри мають безліч корисних функцій, так що, якщо у вас є можливість купити каску і окуляри в тандемі, краще вчинити саме так. Тільки стежте, щоб ці дві деталі амуніції максимально відповідали один одному і не утворювали зазорів між собою.

З чим носити гірськолижний шолом?

Гірськолижний шолом ніколи не надівається на щільну в'язану шапку. Це знижує його захисні властивості, та й при активному русі буде дуже жарко. Рекомендований варіант — спеціальний підшоломник або балаклава (закритий підшоломник).

Виготовляються вони з досить тонкого, але теплого матеріалу, щільно облягають голову і дозволяють шолому надійно фіксуватися саме там, де необхідно. Найчастіше використовуються синтетичні або напівсинтетичні тканини. Вони не викликають алергії, їх легко прати, і вони можуть використовуватися протягом тривалого часу.

Якщо ви плануєте регулярно кататися на лижах чи сноуборді, запам'ятайте, що шолом не рекомендується використовувати довше 3-4 років. А в разі падіння або появи тріщин негайно замініть елемент амуніції. Пам'ятайте, цілий якісний шолом — запорука вашої безпеки, тому ставитеся до його вибору та експлуатації з усією серйозністю.

22.01.2018

Схожі статті