Чи потрібні сертифікати якості на одяг

Купуючи будь-яку річ: куртку або кофту, взуття, покупець розраховує на їхню високу якість. Ось тільки буває так, що після тижня дбайливого носіння курточка розійшлася по шву, а від черевиків відпала підошва. Це свідчить про те, що виріб неякісний, виготовлений з порушенням всіх санітарних норм. Зовні зрозуміти, що товар якісний, не так просто. Навіть наявність рівних швів не може бути гарантією високої якості виробу.
Зовсім інший підхід, коли товар сертифікований і має сертифікати якості.


Як проходить сертифікація

На даний момент сертифікація взуття та одягу виконується виключно на добровільних засадах. Винятком із цього правила є дитячий одяг, який згідно з чинним законодавством підлягає обов'язковій сертифікації. До групи дитячого одягу належать такі позиції: вироби для новонароджених, речі для дітей ясельного віку, дошкільний та шкільний одяг.
Процес сертифікації виконується акредитованими органами на основі всієї наданої інформації про товар, а також з урахуванням санітарно-епідеміологічного висновку. При цьому сертифікат якості видається на певний вид одягу.
Виходячи з коду ЗЕД, прийнято розрізняти такі групи одягу:
  • верхній;
  • чоловічій та жіночий, дитячий;
  • білизна.
Таким чином, сертифікат відповідності видається на конкретний тип продукції за однією групою.
Щодо документів, які необхідні для сертифікації, то це:
  • реквізити заявника;
  • офіційний висновок СЕС;
  • копія договору;
  • заявка встановленого зразка;
  • безпосередньо зразки продукції.


Переваги сертифікації одягу

Сертифікат відповідності, якості на одяг або взуття є вигідним для обох сторін: для виробника та покупця. Для виробника - це можливість підкреслити статус виробу, а також реалізувати свій товар в одній із великих торгових мереж. Популярні торгові мережі висувають виробнику вимогу щодо такого документа.
По-друге, це підвищення рівня конкурентоспроможності товару.
По-третє, сертифікат якості – завоювання довіри у потенційного покупця.
З боку покупця – це впевненість у тому, що товар насправді якісний та безпечний для здоров'я. Наприклад, тканина для пошиття не токсична і не викликає алергічних реакцій.
Таким чином, сертифікація одягу та взуття підтверджує, що виріб відповідає всім встановленим державним стандартам та є безпечним для споживача. Безперечно, такий показник суттєво підвищує шанси продати товар.
Отже, відповідаючи на питання про те, чи потрібен сертифікат якості на одяг, то, безумовно, так. Це захист прав покупця, який має право розраховувати на якісну продукцію.

11.02.2022

Схожі статті