Який спортивний костюм вибрати?

Практичність спортивних костюмів сприяла їх популярності не тільки серед спортсменів, але і серед всіх любителів комфорту. Цей одяг актуальний не тільки в спортзалі і використовується не тільки для тренувань. У ньому можна ходити в походи, гуляти, їздити на дачу, вигулювати собаку - всюди, де можна вести себе невимушено, доречний такий костюм.

Він забезпечує свободу рухів і не вимагає дотримання будь-яких правил, підходить для чоловіків, жінок і дітей. Щоб вибрати відповідний одяг, потрібно ознайомитися з її різновидами і особливостями.

Види спортивних костюмів

Мужской спортивный костюм

Спортивний одяг класифікується за призначенням, в зв'язку з чим виділяють кілька основних типів:

  • одяг для спортзалу;
  • одяг для занять спортом на вулиці;
  • прогулянкові костюми.

У спортклубах можна займатися як в брюках, так і в шортах. Це універсальний варіант для зими і літа, оскільки в приміщенні температура однакова круглий рік. Чоловічий чи жіночий костюм для занять спортом на вулиці відрізняється в залежності від пори року.

Літній костюм — це шорти і футболка з легких матеріалів, а зимовий — утеплена куртка і штани з флісу або інший теплої тканини. Також є одяг для занять у вітряну і дощову погоду. У таких костюмах використовується тканина з водовідштовхувальним просоченням, яка забезпечує сухість і комфорт.

Прогулянкові костюми не розраховані на заняття спортом, тому для них важливіший стиль і дизайн. У жіночих моделях підкреслюються переваги фігури, ховаються недоліки, а модний спортивний костюм навіть робить стрункішою.

Як обрати спортивний костюм?

Якщо ви вибираєте одяг для занять спортом, потрібно відштовхуватися від його особливостей. Для бігу, спортивних ігор і фітнесу найбільше підходять штани і футболки, а ось для аеробіки та занять на тренажерах будуть актуальні шорти, топи, майки.

Для гімнастики і йоги краще використовувати облягаючий одяг — легінси і лосини. Сьогодні можна знайти як жіночі, так і чоловічі фасони для будь-якого виду спорту. Вибираючи костюм для прогулянок, слід орієнтуватися на пору року і температуру повітря.

Одна з найбільш важливих характеристик костюма — це його склад. Завжди в ціні натуральні тканини, які добре пропускають повітря і вбирають вологу, але у них є один істотний недолік - швидкий знос і деформація.

Щоб продовжити життя одягу, зберігши при цьому здоров'я спортсмена, натуральні тканини об'єднують з синтетичними. Гібридні моделі дуже зручні у використанні, зносостійкі і безпечні для здоров'я. Вони розігрівають м'язові тканини, дозволяють шкірі дихати і не сковують рухів спортсмена.

Для занять на вулиці важливо, щоб матеріал був надійним, стійким до вологи і якомога довше зберігав свій зовнішній вигляд. Цими властивостями володіє мікрофібра, нейлон, а для зимових тренувань підійдуть утеплювачі з синтепону і холлофайбера.

У виробництві тканин часто використовується і поліестер, головною перевагою якого є низька ціна. Про якість одягу свідчить наявність спандекса і еластану в складі. У виготовленні моделей для трекінгу може використовуватися перметрин — засіб для відлякування комах.

Жіночий та чоловічий спорткостюми повинен відповідати розміру і типу статури. Знаючи особливості своєї фігури, ви зможете з легкістю вибрати модель, але в будь-якому випадку одяг краще купувати з приміркою. Значення розміру на етикетці не завжди відповідає реальності і багато в чому залежить від фасону.

Куртка і штани повинні бути в міру вільними — не облягати, але і не бовтатися. Рукава повинні доходити до зап'ястя, коли рука зігнута в лікті, а штани — до гомілки при зігнутій нозі. Кофти без ґудзиків повинні легко зніматися через голову.

Завжди перевіряйте якість швів і ниток, рядків і фурнітури. Під час примірки зробіть декілька вправ — присядьте, зробіть махи руками і ногами. Так ви зможете переконатися, що костюм буде зручним для тренувань і ходьби, що в ньому буде комфортно при будь-яких навантаженнях. Активний відпочинок і заняття в тренажерному залі вимагають зручності.

Чи не останній пункт при виборі костюма — безпека. Краще уникати металевих вставок, різних шнурків і зав'язок на шиї і інших травмонебезпечних елементів. Переконайтеся, що ніде немає гострих деталей і тугих гумок. Одяг, призначений для занять на вулиці, повинен бути забезпечений світловідбиваючими елементами. Вибирайте костюми, за якими просто доглядати.

Дизайн і забарвлення спортивних костюмів

Навіть якщо ви плануєте займатися тільки в спортзалі, дизайн і колір одягу не варто ігнорувати. Особливе значення це має для жінок, які хочуть придбати не просто зручний, але і гарний одяг.

Вибір залежить від смаків спортсмена, але якщо мова йде про практичність, то на весну і осінь краще вибирати більш темні тони. Для занять на вулиці багато хто і влітку вважають за краще темні кольори, які не вимагають щоденного прання, а також тканини, які не мнуться. Стильний і зручний комплект одягу мотивує до занять спортом і прогулянок, при цьому не доставляє зайвих проблем.

21.09.2018

Схожі статті