Як обрати велосипедний рюкзак?

Велосипедний рюкзак — це не просто сумка для підручних засобів, а серйозне спорядження, від вибору якого залежить, наскільки приємним і комфортним буде тривала подорож. Його наявність робить звичайну поїздку незалежним багатоденним походом, не перешкоджаючи вільному руху. З огляду на вузькоспеціалізоване призначення, велорюкзак має продуману конструктивну будову, що і робить його незамінним предметом екіпіровки.

Основні види велорюкзаків

наплечный рюкзак для велосипедистов - marathon

Любителям двоколісних транспортних засобів надаються широкі можливості для вибору велосипедного рюкзака. При цьому різноманітність моделей зводиться до кількох різновидів. За конструктивними особливостями велорюкзаки діляться на наступні типи:

  • Станкові — доповнені металевою або пластиковою рамою, яка з'єднується з елементами підвіски (лямки, спинні та поперекові опори). Відносяться до категорії дорогого спорядження.
  • М'які — передбачені спинні опори, профільовані лямки і вантажний пояс. При цьому підвіска пришита до мішка, а відсутність рами робить такі рюкзаки легкими і компактними. При цьому потрібна ретельна укладка поклажі.
  • Каркасні — містять металеві та пластикові деталі, які формують вертикальну і поперечну жорсткість конструкції. До цієї групи також включаються моделі з жорсткими спинними опорами і сітчастими вставками.

Також велосипедні рюкзаки прийнято класифікувати за обсягом:

  • До 20 л — призначені для нетривалих міських велопрогулянок. Вміщають речі першої необхідності (документи, телефон, вітрівку, інші дрібниці).
  • 20-25 л — використовуються для виїздів на природу. Такого обсягу достатньо для дощовика, фотоапарата, запасу води і провізії.
  • 25-35 л — оптимальний варіант для невеликих походів і виїздів з ночівлею. Можна вмістити все найнеобхідніше.
  • 35-40 л — підходять для багатоденних подорожей на велосипедах. Даний обсяг дозволяє взяти з собою невеликий намет і спальник.
  • Від 40 до 120 л — многооб'емних моделі, які мають кілька секцій і кріпляться на велосипед.

Більшість сучасних велосипедних рюкзаків мають сумісність з питною системою, що виключає необхідність в частих зупинках. Також велорюкзаки мають збалансований розподіл ваги, що робить велопохід легким і комфортним.

Особливості велорюкзаків за типом кріплення

Спорядження об'ємом до 40 літрів відноситься до заплічних виробів. Такі велосипедні рюкзаки кріпляться за плечі за допомогою лямок і додаткових пристосувань — грудних і поперекових систем кріплення. Характерні риси якісного заплічного рюкзака:

  • продумана анатомічна конструкція;
  • наявність мітки для вентиляції спини;
  • кишені швидкого доступу;
  • вологостійка тканина і чохол від дощу;
  • світловідбиваючі малюнки для підвищеної безпеки;
  • висока ударостійкість і надійна фурнітура.

З огляду на обмеження по вазі, які залежать від стилю їзди велосипедиста, не рекомендується возити в заплічному велосипедному рюкзаку більше 20 кг корисного вантажу. Це не тільки шкодить спині, але і безпосередньо впливає на керованість транспорту.

В такому випадку доцільно придбати стаціонарне спорядження з кріпленням на багажник, що конструктивно нагадує штани через наявність кількох секцій. До цього відносяться рюкзаки в обсязі від 40 літрів. Їх відмінні риси:

  • Мають три секції — одну поздовжню і дві поперечних, що утворюють «штанини». При необхідності секції можна відстібати для отримання рюкзака меншого обсягу.
  • Передня частина скошена або доповнена виступами для ніг для зручності пересування.
  • Виключають наявність бічних кишень і інших виступаючих елементів, що підсилює прохідність.
  • Забезпечують максимальне завантаження корисним вантажем за умови його правильного розподілу.
  • Доповнені корисними функціями (лямками для можливості надіти на плечі, об'ємною середньою кишенею, системою для кріплення каремата).

Продукція відомих виробників відповідає стандартам якості і міцності. Фахівці з розробки велорюкзаків застосовують знання в галузі фізики, анатомії і аеродинаміки, а також задіють високотехнологічні матеріали. Саме тому рекомендується віддавати перевагу тільки перевіреним брендам.

Вибір велосипедного рюкзака по характеристикам і потребам

Вибір велорюкзака - процес індивідуальний. Але незважаючи на різні анатомічні особливості кожної людини, виробники сучасного спорядження пропонують шанувальникам вироби, які завжди можна відрегулювати до комфортних показників. Як вибрати хороший велосипедний рюкзак? Важливо враховувати критерії, передбачені виробниками:

  1. Об `єм. Якщо передбачені швидкісні спуски, то не варто перевантажувати зайвою вагою спину або транспортний засіб. Для зручного управління велосипедом досить рюкзака обсягом до 20 л, який розрахований на вагу 5-7 кг. Для транспортування значних вантажів при велопоходах на невеликих швидкостях рекомендується вибирати стаціонарний рюкзак на 35-40 літрів і більше, з кріпленням на багажник.
  2. Форма. При виборі заплічників варто звернути увагу на моделі каплевидної форми, які звужені догори, тим самим знижують опір вітру і зменшують вірогідність зачеплення з гілками. Форма многооб'емних моделей, як правило, стандартна. Крім трисекційних виробів, також представлені двосекційні.
  3. Кріплення. Продумані системи кріплення виключають дискомфорт під час подолання довгих дистанцій. Важливо, щоб заплічник не сковують рухів, а ремені не давили на грудну клітку і живіт. Тому перед поїздкою необхідно виконати підгін рюкзака під індивідуальні потреби. Стаціонарні моделі мають меншу кількість систем кріплення, а їх стійкість залежить від правильного завантаження.
  4. Гігієна. З огляду на підвищене потовиділення при велопрогулках, варто віддавати перевагу велосипедним рюкзаків з сіткою для вентиляції спини. Вони мають синтетичну основу, що поглинає вологу і не перешкоджає вільному повітрообміну. Наявність вентиляції в виробах свідчить про якість продукції, так як це гарантує комфорт і підвищує амортизацію.

Сучасні рюкзаки для подорожей на двоколісному транспорті також пропонуються в різноманітності забарвлень, що дозволяє підібрати ідеальне рішення за смаком або згідно колірному рішенню основної екіпіровки.

Корисні поради при купівлі велорюкзака

Якщо ви будете приділяти увагу найменшим деталям, то ви гарантовано зробите вдале придбання. Так вам ніщо не завадить отримати задоволення від тривалих поїздок. Додатково допоможуть у виборі наступні поради:

  • Висока ціна — не найголовніший критерій, який гарантує високу якість виробу. Якщо немає необхідності у багатьох додаткових функціях і зайвому обсязі, то можна вибрати модель дешевше і в більш простому виконанні. Головне, щоб рюкзак відповідав анатомічним особливостям і подобався зовні.
  • Віддавайте перевагу велорюкзакам з щільного, але при цьому легковагого матеріалу, який має водовідштовхувальні властивості. Додатковим плюсом буде наявність спеціального чохла від дощу і бруду, що виключає необхідність в його окремому придбанні.

Найкраще купувати велосипедні рюкзаки в спеціалізованих магазинах, які реалізують продукцію відомих брендів. Так ви будете захищені від підробок і неякісного товару. Хороший велорюкзак, незалежно від типу кріплення, практично не відчувається при використанні, дозволяє взяти з собою всі необхідні речі і забезпечує впевненість в дорозі.

02.04.2018

Схожі статті