Як обрати термос?

Складно знайти людину, яка не любить подорожувати, вибиратися на вихідні в ліс або проводити відпустку в горах. Природа допомагає розслабитися, залишити думки про побуті і роботу, а також повністю зануритися в комфортне проведення часу з близькими і друзями.

Що може бути краще чашечки гарячого чаю або кави в дорозі, на шляху до такого бажаного відпочинку? Тому один з основних предметів мандрівника - це термос. Такий звичайний аксесуар дозволяє зберегти гарячим улюблений напій довгий час. Головне - правильно його обрати.

Існує безліч варіацій цього простого і функціонального предмету, але при цьому ключовою характеристикою залишається його здатність зберігати температуру. Тому перед тим, як обрати перший сподобався термос, потрібно познайомитися ближче з особливостями цього посуду.

Основні характеристики термосів

Черный дорожный термос - marathon.ua

Головне завдання термоса - зберігати температуру напою або їжі. Тому будова такого посуду приблизно однакова:

  • зовнішня ємність;
  • внутрішня ємність;
  • вакуумована порожнина;
  • горловина;
  • кришка.

Принцип дії всіх термосів наступний: температура зберігається за рахунок теплоізоляції внутрішнього сосуду від навколишнього середовища. Основні характеристики залежать від того, з яких матеріалів виконані складові, а також наскільки добре ізольована внутрішня ємність.

Залежно від сфери використання термоси бувають:

  • для напоїв;
  • помпові;
  • харчові;
  • універсальні;
  • термокружки.

Термоси для напоїв зазвичай виконуються діаметром 25-75 мм (в залежності від обсягу). Такий розмір оптимальний для користування, так як ємність зручно обхопити однією рукою. Вони добре герметизовані і, як правило, мають дві кришки. Зовнішня кришка виконує функцію чашки, а внутрішня виступає пробкою. Функціональними є моделі, в яких ємність відкривається і закривається одним натисканням. Це не тільки зручно у використанні, але і надійно захищає напій від охолодження або нагрівання.

Харчові термоси мають широку горловину для того, щоб в них зручно було складати їжу. У таких виробах можна зберігати гарячими перші і другі страви, а також зберігати прохолодними фрукти або десерти.

Термос в дорогу - marathon.ua

Помпові термоси дуже зручні для дружної компанії, так як мають великий обсяг. Спеціальна помпа дозволяє за допомогою кнопки легко і швидко наливати напої. Це відмінний вибір для пікніків. Для тривалих походів краще обрати звичайний термос для напоїв, оскільки він більш компактний.

Універсальні ємності підходять як для напоїв, так і для продуктів. Вони мають широке горлечко і великий обсяг на шкоду теплоізоляційним характеристикам. Такий варіант ідеальний для перекусу під час одноденної прогулянки на природі, але для походу на кілька днів зовсім не підходить. Зберегти температуру в ємності великого об'єму складно, тому такі термоси не відрізняються високими теплоізоляційними властивостями.

За внутрішнім характеристикам такі судини поділяються на:

  • вакуумні;
  • повітряні.

З назви випливає, що у перших як утеплювач виступає вакуум, а у других - повітря. Вакуумні термоси вважаються більш ефективними, але при цьому повітряні - теж непоганий варіант. В процесі експлуатації можуть з'явитися сколи та тріщини, які погіршують теплоізоляційні властивості вакуумних термосів.

Залежно від того, з якого матеріалу виготовлена колба, термоси бувають скляні, пластикові та металеві. З огляду на, що ємності зі скляною колбою - це вже скоріше історія, та й крихке скло, як правило, б'ється при першому ж падінні, то це не найкращий варіант для активного відпочинку.

Пластикові колби мають внутрішнє дзеркальне напилення, за рахунок чого підвищуються їх теплоізоляційні властивості. Але пластик - не завжди найкращий вибір. Навіть харчові пластикові вироби не рекомендують використовувати постійно, оскільки при взаємодії з холодними і гарячими продуктами даний матеріал може виділяти небезпечні токсини.

Довговічність теж не є сильною стороною ємностей з такими колбами. Постійна зміна температури призводить до деформації як самого пластику, так і його дзеркального напилення, через що погіршуються теплоізоляційні властивості. Дешевизна - ось головна перевага термосів з пластиковими колбами. Тому придбати такий термос для нечастого використання цілком допустимо.

Термос для путешествий - marathon.ua

Металева колба - самий практичний варіант. Вона відполірована зсередини таким чином, щоб показники теплоізоляції були максимальними. Крім того, її складно розбити і пошкодити. Це ідеальне співвідношення ціни і якості. Термос з такою колбою вірно прослужить вам не один довгий похід, а також збереже правильну температуру вашої їжі та напоїв.

Декілька порад перед купівлею термоса

Необхідно визначитися, для яких цілей вам потрібен термос. Якщо ви не плануєте використовувати його часто, то вам цілком підійде універсальний варіант із пластиковою колбою. З таким термосом можна піти як на пляж, так і на лісову прогулянку.

Якщо ж вам подобається подорожувати, то для вас ідеальним вибором стане вакуумний термос з металевою колбою. Він відмінно зберігає температуру напоїв і продуктів, а також дуже практичний і довговічний. Для досягнення максимально якісного результату для зберігання продуктів і напоїв потрібно використовувати різні ємності: для напоїв та харчові. Універсальні моделі мають гірші теплоізоляційні характеристики.

Перед покупкою уточніть, як довго термос тримає потрібний діапазон температур. Хороший показник - добу (тепла рідина або їжа). Такий варіант добре підходить для тривалих поїздок. Виберіть оптимальний для себе обсяг. Він не повинен займати багато місця в багажі, але при цьому його ємність повинна бути достатньою для вас.

Варто пам'ятати, що ще жодна хороша річ коштує дешево. Занадто низька ціна в комплекті з заявленими високими характеристиками повинна не порадувати, а насторожити. Краще один раз придбати дійсно якісну річ, ніж щоразу купувати нову дешевше.

Ці прості поради допоможуть вам обрати ідеальний термос для вашого стилю життя. Дотримуючись таких правил, ви неодмінно виберете якісну продукцію, яка не залишить вас без чашечки ароматної кави в дорозі або вранці в лісі.

08.12.2017

Схожі статті