Як обрати спальний мішок?

Відпочинок в поході грає найважливішу роль. При тривалому поході комфортний сон відновлює сили після фізичних зусиль, а найменший дискомфорт під час сну може стати причиною неповноцінного відпочинку. Якщо спальний мішок буде занадто тонким, то спати буде дуже холодно. Якщо буде дуже жарко, то після перегріву будеш відчуваєш себе ще гірше. Умови під час сну повинні бути максимально комфортними.

Спальный мешок

Правильно вибрати спальний мішок не так складно. Все залежить від того, коли буде здійснюватися похід: взимку, влітку або в міжсезоння. Найперше, що потрібно знати про виріб - його сезонність:

  • Літні спальники відрізняються тонким шаром утеплювального матеріалу. Найчастіше вони мають прямокутну форму. Расстегнув блискавку, можна перетворити їх в легку літню ковдру. Актуальними подібні вироби і в теплу погоду: їх можна використовувати до моменту, поки температура повітря не опускається нижче п'яти градусів.

  • Спальники для міжсезоння мають таку ж форму (прямокутну), але шар утеплювача товстіше. Відмінність від літніх моделей полягає також в наявності капюшона. Він захищає голову від осінніх і весняних холодів. Цей виріб забезпечує комфортний сон в температурних умовах від -5 до +5 градусів.

  • Зимові моделі. Головна відмінність - товстий шар утеплювача, особлива форма, а також обов'язкову наявність капюшона. Любителі подорожувати взимку можуть без всякого дискомфорту спати в таких мішках навіть в самих екстремальних умовах.

Вибір сезонності за інформацією на ярлику

На ярлику спального мішка завжди є інформація у вигляді 3 показників:

  • t Maximum — максимальна температура повітря, при якій можна з комфортом спати в розкритому спальнику, не побоюючись за перегрів;
  • t Comfort — мінімальна температура повітря при закритій блискавці, при якій спати не холодно;
  • t Extreme — мінімальна температура повітря, при якій спати холодно, але при цьому не буде переохолодження організму.

Типи спальних мішків

Існує всього два типи виробів - ковдра і кокон. Перший тип призначений для виїзду на природу або легких туристичних походів на кілька днів переважно в літній час. Ковдра найчастіше прямокутної форми, в ній зручно спати в будь-якій позі. Місця всередині досить багато для того, щоб перевертатися в будь-якому напрямку і не відчувати холоду.

Кокон відрізняється анатомічної формою: в плечах він ширше, а до ніг звужується. Така особливість дозволяє краще зберігати тепло, ніж ковдра. У багатьох виробах є капюшон і утеплений комір, що затягується, щоб уникнути втрати тепла. Шви даного спальника зміщені таким чином, щоб не допустити втрати тепла. Завдяки особливій формі виріб має невеликі габарити і мінімальну вагу.

Матеріали утеплювача

Від якості утеплювального матеріалу безпосередньо залежать показники теплопровідності, а також вага, ціна та інші характеристики. Найдешевшим вважається синтетичний наповнювач синтепон. Головний його недолік - погане утримання тепла всередині. Ще одна суттєва особливість - після декількох прань синтепон збивається в грудки, після чого використовувати спальник вже неможливо. Подібну модель не рекомендується купувати любителям частих подорожей, так як виріб протримається недовго при інтенсивній експлуатації.

Качиний і гусячий пух краще синтепону, але коштують дорожче. Завдяки відстані між пір'ям спальник добре утримує тепло всередині, забезпечуючи комфорт мандрівникові. Але є один недолік - пух сильно вбирає вологу, а сушити його досить довго. Якщо часто ходити в похід і не досушувати такий спальний мішок, то пір'я скочуються в грудки і перестають забезпечувати комфорт під час сну, так як гірше тримають тепло.

Фірмові синтетичні наповнювачі - оптимальний варіант. Виробники товарів для туризму винаходять все нові матеріали, склад яких тримається в секреті. Синтетичні волокна з особливими властивостями захищають тіло від холоду, швидко сохнуть, а також не втрачають властивостей після прання. Даний тип матеріалу вважається найкращим, тому що може забезпечити комфортний сон протягом багатьох років.

Крім утеплювача, важливо звернути увагу на внутрішній і зовнішній матеріал. Він повинен бути виготовлений з дихаючої тканини, не вбирати запахи, а також легко чиститься. Оптимальним варіантом вважається поліестер з сітчастою прошивкою.


Основні властивості ідеального спальника

Щоб вибрати найбільш підходящий спальний мішок, варто приділити увагу наступним особливостям:

  • захисна стрічка під блискавкою з міцної тканини (захистить матеріал мішка від закушування, збереже тканину непошкодженою);
  • фіксування блискавки липучкою (запобіжить випадковому розстібання блискавки);
  • наявність двосторонньої блискавки (для з'єднання двох спальних мішків між собою);
  • форма капюшона (повинна бути анатомічною, щоб захистити голову від впливу низьких температур, також обов'язкова наявність стяжки для регулювання);
  • наявність внутрішніх кишень (особливо актуально при походах взимку - в такий кишеню можна покласти хімічний обігрівач, який зігріє туриста в найлютіші морози).

Всі перераховані вище рекомендації дозволять вибрати ідеальний спальник для туристичного походу. Дотримання простих правил забезпечить максимальний комфорт в теплу і холодну погоду.

20.10.2017

Схожі статті