Як правильно сушити взуття


Багато хто любить погуляти в дощ або пробігтися по калюжах в невідповідної взуття, але після улюблені кеди або чоботи бувають остаточно зіпсовані. Здається, що може бути легше, як висушити мокре взуття, поклав на батарею і все готово. Насправді якщо ви не хочете, щоб підошва відклеїлася, або покрив потріскався, або з'явилася деформація, то ні в якому разі не сушіть свої черевики на батареї або обігрівачі. Можливо, вас наздогнав злива і застав зненацька, що робити тоді з мокрою взуттям ?! Є багато цікавих способів сушки для будь-яких випадків. Перш ніж приступати до сушіння, переконайтеся в тому, що ваша взуття не обліплена брудом, якщо так, то протріть її вологою ганчіркою і очистіть від бруду. Важливо знати, що замшеве взуття варто чистити від бруду після її сушіння, інакше вона стане брудною і вам доведеться її прати. Після чистки приступаємо до головної церемонії - сушінні.


Механічні здатні сушки

  1. Фен. Феном можна висушити, але це довго, і сушка відбувається тільки холодним повітрям, щоб не зіпсувати річ.
  2. Вентилятор. Самий нехитрий і простий спосіб - це вентилятор. Особливо якщо ви йшли на роботу і промочили черевики або туфлі, то вентилятор - найкращий помічник, адже він є практично у всіх офісах. Поставте промоклі обувки перед вентилятором на відстані 30 см. Одного, двох годин буде досить, щоб вивітрити всю вологу.
  3. Порохотяг. Відмінний і найшвидший механічний метод у випадку з мокрою підошвою всередині чобіт, особливо дуже довгих. Засовується шланг всередину і ставиться в режим видування повітря. Знадобиться всього 15-20 хв до повного висихання.
  4. Деякі, можливо, задавалися питанням: «чи можна сушити взуття в мікрохвильовій печі?». Відповідь проста - немає. Так як температура в мікрохвильовій печі висока, то відбувається псування туфель, тріщини, деформація і руйнування структури матеріалу.
  5. Пральна машина. У пральній машині слід сушити якісну і міцну взуття, адже недорога просто розвалиться, також може відклеїтися або пошкодиться підошва. Поле того, як зважилися на сушку в пральній машині, беруться рушники (бавовняні бажано) і лягають в барабан машинки разом з кросівками або кедами, ставиться таймер приблизно на годину, цього часу вистачить, щоб просохнути кросівок.

Прості способи сушіння будинку

Якщо немає фена або пилососа під рукою, тоді, що робити в такій ситуації ?! Є прості методи, які полегшує вам справу:

  • Мал;
  • папір або газета;
  • сіль;
  • силікагель.

Більш докладно про способи сушіння

  1. Мал. Так-так, звичайний рис - хороший засіб для сушіння. В протягом 2 годин рис вбирає в себе всю вологу і усуває її. Потрібно взяти взуття (мокру), коробку (щоб можна було помістити і закрити взуття), рис насипати тонким шаром на дні коробки і покласти ваші черевики або туфлі підошвами вгору, накрити щільно кришкою, чекати дві години. Цей метод практичний і підходить практично до будь-якого виду черевиків.
  2. Папір. Звичайний папір, газета або туалетний папір також підійдуть в цьому випадку. Спочатку витягніть устілки або підкладка і заштовхали всередину папір. Так як шкіра - матеріал м'який і деформується у вологому стані, то не варто занадто багато засовувати паперу. Міняйте папір кожні 30 хв і проробляти це, поки все не висохне всередині.
  3. Якщо потрібно терміново висушити взуття, а вона вся мокра, тобто і на цей випадок рішення. Береться сіль, тонкий носок (бажано капронову), сіль, сковорода. Включаємо плиту і смажимо сіль, насипаємо гарячу сіль в носок і засовуємо в мокре взуття. Вся волога вбереться миттєво, якщо одного разу не вистачить (хоча це навряд чи), то нагрійте сіль на Скородом ще раз. Проробляйте цей трюк, поки не висушіть свої чоботи або кросівки.
  4. Силікагель. Подушки для взуття наповнені абсорбентами (речовини, які добре вбирають вологу). Можна зробити своїми руками з носка (бавовняного) або марлі і котячого наповнювача. Їх вкладають всередину черевик, після дістають, сушать і знову вкладають всередину. Цей спосіб хороший тим, що його можна використовувати багато разів.

Спеціальні прилади для сушіння

  • сушарки-вкладиші;
  • сушарки з обдувом;
  • ультрафіолетові сушарки.

Всі вони гарні по-своєму, кожна зі своїми плюсами і мінусами. То яку ж все-таки використовувати і за яких умов:

  1. Сушарки-вкладиші хороші тим, що нагріваються і сушать взуття зсередини, що не деформуючи і не перегріваючи її. Потрібно вкласти вкладиші і включити в розетку апарат, вистачить 3-4 години роботи приладу.
  2. Сушарка з обдувом хороша не тільки для черевиків, а й для шапок і рукавиць. Якщо в сім'ї діти, то це кращий варіант.
  3. Ультрафіолетова сушарка крім головної функції виконує ще одну - позбавляє ваші кросівки або туфлі від грибка і бактерій. Корисна річ при захворюванні грибка і просто для профілактики здоров'я ніг.

Всі кошти відмінно допомагають зберегти вашу взуття. Вона прослужить вам довгу і вірну службу при хорошому догляді і дотриманні нашим правилам. Вмійте правильно доглядати за взуттям - адже це тепер так просто!

12.07.2021

Схожі статті