Що таке трекінгове взуття?

Трекінгове взуття являє собою спеціальні черевики для ходьби по незвичайному рельєфу. Вони використовуються для подорожей по місцевості з твердим покриттям, де немає доріг. Найчастіше туристи застосовують їх для походів у ліси і гори, використовуються також для полювання, риболовлі та в екстремальних ситуаціях.

Таке взуття поліпшує зчеплення і не дає впасти на схилах, слизьких і кам'янистих поверхнях. Вона фіксує ногу, захищаючи суглоби від травм, а також дозволяє довгий час йти по пересіченій місцевості.

Для альпіністів цього недостатньо, а туристи навряд чи можуть відправитися в похід без таких кросівок. Вони бувають різних видів, тому важливо вибрати підходящий варіант, який забезпечить комфорт і безпеку в дорозі.

Огляд взуття для походів і її види

Обувь для походов

Чоловіче і жіноче взуття для походів по призначенню ділиться на три види:

  • для хайкінгу;
  • для легкого трекінгу;
  • для важкого трекінгу.

Це можуть бути сандалі, кросівки або черевики різних типів. Всі вони мають високу зносостійкість, частково захищають ногу при наступі на гострі ділянки і від падіння каменів. Але при цьому головною функцією залишається захист гомілковостопного суглоба від вивихів і перешкоди ковзанню.

В даному випадку не можна вибирати по сезону: якщо ви збираєтеся в похід в теплу пору року, то це не означає, що потрібно надягати сандалі. Відкрите літнє взуття призначено для хайкінга — прогулянок по пересіченій місцевості тривалістю від двох до чотирьох днів.

Такі походи найчастіше проходять в спеціально підготовлених місцях, а для обладнаних доріжок і майданчиків потрібен мінімальний захист. В такому випадку туристи беруть з собою мінімум речей, а на ніч зупиняються в кемпінгу. Сандалії не закривають голеностоп і підходять для невеликих навантажень.

Для легкого трекінгу краще використовувати більш високе взуття. Кросівки підтримують і фіксують гомілковостопний суглоб і допомагають витримати багатоденну ходьбу з важким рюкзаком. Вони розраховані не тільки на прогулянки по стежках, але також на спуски і підйоми, що вимагають великих зусиль.

У таких кросівках нога захищена від проникнення вологи і переохолодження, але в той же час може вільно дихати. Завдяки тому, що підошва має властивість амортизації, знижується навантаження на хребет, особливо при пересуванні з важкими вантажами.

Трекінгові черевики призначені для важкого хайкінга — походів по скелястій місцевості з крутими спусками, переходами через річки та інші перешкоди. Такі походи тривають більше тижня і припускають наявність важкого спорядження.

Черевики з високим верхом забезпечують найбільш міцну фіксацію голеностопа, жорстка підошва захищає ногу від пошкоджень. Для складних подорожей це взуття незамінне, його застосовують і для гірського туризму. Якщо вага рюкзака перевищує 25 кг, то кросівки та сандалі з навантаженням не впораються.

Як вибрати треккингове взуття?

При виборі взуття потрібно врахувати кілька критеріїв:

  • складність маршруту;
  • вага рюкзака;
  • фізична підготовка.

Щоб зробити правильний вибір, враховувати потрібно всі три пункти.

Чим складніше маршрут, тим більша підтримка потрібна стопі та суглобу, тому й взуття мусить бути вище. Якщо рюкзак важить менше 15 кг, а маршрут розрахований на 2-4 дня, то для захисту ноги від травм і забезпечення комфорту в поході підійдуть сандалі та кросівки.

Вони захищають від втоми та травм, використання легких матеріалів забезпечує хорошу вентиляцію і перешкоджає утворенню мозолів. Такі моделі підходять для людей з мінімальною фізичною підготовкою — для використання в місті, для походів вихідного дня.

У взуття для хайкінга використовується гнучка підошва з амортизацією, як в моделях для бігу. Може застосовуватися жорстка п'ята, що перешкоджає пошкодженню зв'язок. У черевиках для легкого трекінгу використовуються тільки жорсткі і міцні матеріали.

Таке взуття розраховано на тривалі маршрути на висоті не більше 3 км і з додатковою вагою не більше 25 кг. У подібних моделях спеціально роблять високий верх, який заважає попаданню дрібних каменів і води. Використовується міцний протектор, що забезпечує комфортність руху по вологій землі та сипучому грунту.

Варто вибирати в міру гнучку підошву, шкіряний або текстильний верх з мінімальною кількістю швів. Перед тривалим походом нову пару рекомендується розносити, щоб знизити ризик появи натоптишів. Для складних походів на великій висоті, коли вага рюкзака перевищує 25 кг, взуття має особливо важливе значення.

Мінливі погодні умови та рельєф, низькі температури — це справжнє випробування, тому ноги потребують особливого захисту. Для таких випадків вибирають черевики з твердою підошвою, з металевими або пластиковими вставками. Плавний перекат в передній частині підошви робить ходьбу більш зручною.

Головне в трекінговому взутті

При виборі взуття для походу варто звернути увагу не тільки на виробника. Важливо підібрати ідеальний розмір, крій з мінімальною кількістю швів, натуральні матеріали. Чим гірше будуть умови експлуатації, тим міцнішою мусить бути підошва.

Пам'ятайте, що пальці не повинні торкатись носка — вільного місця повинно бути достатньо. Примірку краще здійснити ввечері, коли нога набрякає та стає ширше. Нога не повинна бовтатися в зашнурованому черевику, хороша фурнітура полегшить використання взуття.

18.09.2018

Схожі статті